„Emocje w ryzach i jak najmniej błędów”

Dwie załogi to dwa razy większe szanse na spełnienie marzenia – udział w European Sailing Champions League. Piszemy dziś o Odyssey Sailing Club, załoga, która rok temu uplasowała się na miejscu siódmym, a na ten sezon wystawia jeszcze drugą załogę, która podejmie walkę w eliminacjach.

  • Skład kadry na sezon 2019?

„Dokładny skład nie jest jeszcze znany. Prowadzimy nabór do załóg wśród klubowiczów.”

  • Jaki staż regatowy mają zawodnicy, kiedy powstał team?

„Sternicy obydwu załóg posiadają duże doświadczenie w klasach przygotowawczych oraz w regatach flotowych. W skład załóg wchodzą głównie  żeglarze amatorzy bez przeszłości zawodniczej, którzy biorą sporadyczny udział w regatach, ale do projektu podchodzą bardzo ambitnie. Team powstał 2018 roku. Będzie to nasz drugi udział w Ekstraklasie.”

Jacek Turczynowicz (sternik Team #1) – to właściciel szkoły Yachting.edu.pl, a także doświadczony żeglarz, katamaranowy mistrz Polski w klasie Hobie Cat 16, trener i wychowawca wielu zdobywców medali Mistrzostw kraju. Jacek jest certyfikowanym instruktorem i trenerem – Yachting Australia, skipperem Yachtmaster Offshore (RYA) oraz autorem książki ”ABC Żeglowania”.

Bartłomiej Wójciak (sternik Team #2) –  to Reprezentant Polski w klasie Cadet (uczestnik ME i MŚ 1987-1989), V-ce Mistrz Polski w klasie Cadet i V-ce Mistrz Polski w klasie 420. Bartek to także brązowy Medalista Mistrzostw Polski w klasie 49er.

  • Czy załoga będzie stała czy przewidywane są zmiany?

W obydwu załogach przewidywane są zmiany.

  • Jak przygotowujecie się do sezonu?

„Właściwe przygotowania jeszcze przed nami.”

  • Wnioski z poprzedniej edycji, co trzeba poprawić, z czego jesteście zadowoleni?

„Jednym z ważniejszych wniosków z zeszłego sezonu, jest konieczność lepszego przygotowania i częstszych treningów. Mimo dobrej lekcji pokory udało się zakwalifikować do top 8, dzięki czemu możemy wystawić drugą załogę do eliminacji.”

  • Oczekiwania i cele na tegoroczną ekstraklasę?

„Najważniejszym celem jest kwalifikacja drugiej załogi Odyssey Sailing Club do Ekstraklasy. Jesteśmy już obeznani z formatem imprezy, kluczowe będzie trzymanie emocji w ryzach i popełnianie jak najmniejszej liczby błędów. Życzeniowo chcielibyśmy wziąć udział w European Sailing Champions League.”

  • Najwięksi rywale?

„Każdy jest dla nas rywalem.”

  • Gdzie można śledzić was w mediach?

Facebook:

https://www.facebook.com/OdysseySailingClub/?ref=bookmarks

Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCu8cPaDh06XVBpVnNzUTwiw

www:

https://odyssey-sailing-club.pl/

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top