Dr Irena Eris Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet

1 lutego, 2023
Dr Irena Eris Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet

Otwieramy Zgłoszenia do Żeglarskich Mistrzostw Polski Kobiet!

Mamy zaszczyt ogłosić, że otwieramy zgłoszenia do jedynych na terenie nasze kraju regat o randze Mistrzostw Polski, w których startuje tylko płeć piękna.

To wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi pasjonatki żeglarstwa i profesjonalne żeglarski z całego kraju, aby rywalizować o tytuł mistrzyń.

📅Data Wydarzenia: 15-16 czerwca 2024

📍 Lokalizacja: Sopot

🏅 Kategorie Rywalizacji: OPEN i klasyfikacja amatorska 🤝

Niższe wpisowe obowiązuje do 8 marca – czyli dnia Kobiet 💗

Zawiadomienie o regatach do pobrania

//////////////////////////////

We are honored to announce that we are opening applications for the only Polish Championship regatta in our country, only for women.

The Women’s Sailing Championship is a unique event that gathers sailing enthusiasts and professional sailors from all over the country to compete for the title of champions.


📅Event Date: June 15-16, 2024
📍Location: Sopot

🏅Competition Categories: OPEN and amateur classification 🤝

The lower entry fee is valid until March 8 – Women’s Day

///////////////////

Data/Date: 15-16/06/2024
Miejsce/Venue: Sopot, Poland
Treningi/Training session: 14/06
Format: flota arbitrowana z wody, krótkie wyścigi, format ligowy / Umpired Fleet Racing, short races, league format.
Załoga/Crew: 4 kobiety, brak limitu wagi / 4 female, no weight limit
Wpisowe/Entry Fee: 3000 PLN do 30.03. Po tym terminie 4000 PLN termin ostateczny 15 maja.
PLN / EUR 698 until 30/03. After this date EUR 930, the deadline is May 15.
Wymagania/Other requirements: licencja z ubezpieczeniem dla sternika / skipper’s liability insurance

Zgłoszenia/Entries: info@ligazeglarska.pl
Pytania/Questions: tel +48 783 00 83 83 – Maciek Cylupa or tel +48 602 470 395 – Rafał Sawicki


Download – Notice of Race

Po pierwszej, bardzo udanej edycji regat Women On Water w 2022 roku, regaty otrzymały rangę Żeglarskich Mistrzostw Polski Kobiet a sponsorem tytularnym została marka Dr irena Eris. Regaty wracają więc na wody przy sopockim molo, ponownie w gwiazdorskiej obsadzie. Na starcie zobaczymy między innymi wicemistrzynię olimpijską Agnieszkę Skrzypulec, Mistrzynię Świata Agate Barwińska czy uczestniczkę obecnej edycji The Ocean Race i olimpijkę z Tokio Magdalenę Kwaśną. Regaty odbędą się w dniach 24-25.06.2023 w Sopocie.

Zawiadomienie o regatach do pobrania

After the first, very successful edition of the Women On Water regatta in 2022, the Women’s Sailing Championship is returning to the waters off the Sopot pier, again with a top star lineup. On the starting line we will see, among others, 470 Olympic Silver Medalist Agnieszka Skrzypulec, or participant in the current edition of The Ocean Race and Tokyo Olympian Magdalena Kwaśna. The regatta will take place in Sopot, Poland on June 24-25, 2023.

Notice of Race – upload

Data/Date: 24-25/06/2023
Miejsce/Venue: Sopot, Poland
Treningi/Training session: 23/06
Format: flota arbitrowana z wody, krótkie wyścigi, format ligowy / Umpired Fleet Racing, short races, league format.
Załoga/Crew: 4 kobiety, brak limitu wagi / 4 female, no weight limit
Wpisowe/Entry Fee: 3000 PLN do 15.03. Po tym terminie 3500 PLN, termin ostateczny 21 maja. Dla załóg, które brały udział w edycji 2022 – dodatkowy bonus -10% na wpisowe do 15.03, czyli 2700 PLN / EUR 650 until 15/03. After this date EUR 750, the deadline is May 21. For crews that participated in the 2022 edition – an additional bonus -10% on the entry fee until 15/03.
Wymagania/Other requirements: licencja z ubezpieczeniem dla sternika / skipper’s liability insurance

Zgłoszenia/Entries: info@ligazeglarska.pl
Pytania/Questions: tel +48 783 00 83 83 – Maciek Cylupa or tel +48 602 470 395 – Rafał Sawicki


#plz #wow #ligazeglarska #ocs
Informacja prasowa, Sopot 01.02.2023

Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet ponownie w Sopocie.

Po pierwszej zeszłorocznej bardzo udanej edycji regat Women On Water, Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet wracają na wody przy sopockim molo, ponownie w gwiazdorskiej obsadzie. Na starcie zobaczymy między innymi wicemistrzynię olimpijską Agnieszkę Skrzypulec, czy uczestniczkę obecnej edycji The Ocean Race i olimpijkę z Tokio Magdalenę Kwaśną. Regaty odbędą się w dniach 24-25 czerwca 2023.

Zeszłoroczne regaty były pierwszymi, historycznymi zawodami, które na jednej trasie i klasie regatowej zebrały najlepsze polskie żeglarki regatowe ostatnich 20 lat. Stawkę uzupełniły żeńskie załogi startujące na co dzień w Polskiej Lidze Żeglarskiej, ale również takie bez doświadczenia w ligowych regatach czy międzynarodowej rywalizacji.

Konwencja regat ligowych ma bardzo otwarty charakter. Dzięki temu, że jako organizatorzy dostarczamy jachty i ich pełny serwis, w zasadzie nie ma bariery wejścia. Na jednej trasie może spotkać się mistrzyni świata, lokalna żeglarka z każdego klubu, ale też pasjonatka żeglarstwa bez regatowej przeszłości – podkreśla Maciej Cylupa, organizator regat – Dynamiczny i przejrzysty dla fanów format ligowy powoduje, że kibiców zgromadzonych na molo czeka niesamowite widowiskoAtmosfera tego wyjątkowego wydarzenia jest unikalna i zaraża energią.

Organizatorzy ponownie potwierdzają udział najlepszych polskich zawodniczek z Agnieszką Skrzypulec, Agatą Barwińską, Magdą Kwaśną czy Anną Weinzieher na czele. Z mocnym nastawieniem do regat przystąpią również załogi Mai Remizowicz (Jacht Klub Stoczni Gdańskiej) i Julii Szmit (Sztorm Grupa), które regularne ścigają się w Polskiej Lidze Żeglarskiej i reprezentują nasz kraj w rozgrywkach kobiecej Sailing Champions League. Łącznie na starcie zobaczymy 18 żeńskich zespołów, w tym kilka zaproszonych z zagranicy.

Pierwsza edycja WoW to była świetna zabawa, ale i ostra rywalizacja. Takie inicjatywy jak Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet, ale też cała Polska Liga Żeglarska są bardzo potrzebne, gdyż pozwalają zgromadzić w jednych regatach i na jednej trasie całą masę wyśmienitych żeglarzy, którzy na co dzień ścigają się w różnych konkurencjach i na różnym poziomie. Cieszę się, że ponownie wezmę udział w tej imprezie zwłaszcza, że w tym roku chcę spróbować swoich sił również w samej Lidze – mówi Agnieszka Skrzypulec, wicemistrzyni olimpijska z Tokio i zwyciężczyni WoW 2022.

Regaty Women on Water są otwarte dla każdej w pełni żeńskiej załogi. Dla wielu z nich będą okazją do nauki i sprawdzenia swoich umiejętności w walce z najlepszymi oraz uczestnictwo w jedynych tego typu regatach w Polsce. Sama lokalizacja, oprawa medialna oraz imponująca lista startową sprawiają, że czeka nas wielkie żeglarskie święto. Na liście startowej pozostało jeszcze kilka miejsc, dlatego też organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie żeglarki do udziału. Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy: info@ligazeglarska.pl

Przebieg regat będzie relacjonowany na facebookowym profilu Polskiej Ligi Żeglarskiej (https://www.facebook.com/LigaZeglarska) oraz na Żeglarskim Kanale OCS na Youtube (https://www.youtube.com/c/OCSZeglarskiKanalSportowy)

Zawiadomienie o regatach można znaleźć na stronie ligi pod adresem:

https://ligazeglarska.pl/wow-zeglarskie-mistrzostwa-kobiet/

Zgłoszenia można wysyłać indywidualnie, nie ma konieczności reprezentowania klubu żeglarskiego, nie ma limitów wieku, jedynym wymogiem będzie posiadanie przez sterniczkę licencji PZŻ.
Wpisowe do regat obejmuje całość kosztów startu włącznie ze sprzętem i w przypadku tej edycji wynosi 3500 PLN. Jednak do połowy marca obowiązuje promocyjna cena 3000 PLN, a dla załóg, które brały udział w edycji 2022 – 2700 PLN.

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Kontakt do organizatorów:

Mail: info@ligazeglarska.pl

Tel: 783 00 83 83
www.ligazeglarska.pl


ZOBACZ CO CIĘ OMINĘŁO

Informacja prasowa – Polska Liga Żeglarska i Ligi Regionalne

12 lutego, 2024
Pobierz informację prasową w WORD Pobierz zdjęcia Nowości w Polskiej Lidze Żeglarskiej ! Polska Liga Żeglarska zamknęła listy startowe Ekstraklasy i 1 Ligi na sezon 2024. Ale chętni mogą jeszcze dołączyć zgłaszając się do nowo utworzonych 5 Lig Regionalnych w Trójmieście, Warszawie, Poznaniu, Sztynorcie i Rybniku. Sezon główny startuje w kwietniu na Mazurach. To będzie […]
CZYTAJ WIĘCEJ

Nice To Fit You wspiera Polską Ligę Żeglarską w sezonie 2024!

29 stycznia, 2024
Mamy super wieści – nasza przygoda z Nice To Fit You! Po świetnym sezonie 2023 ekipa #NTFY znów jest z nami, wspierając Polską Ligę Żeglarską przez cały 2024. Dzięki NTFY zapewnimy Wam catering najwyższej jakości a charakterystyczny żółty jacht ponownie stanie się częścią pejzażu najbardziej znanych marin w Polsce. To więcej niż tylko wsparcie – […]
CZYTAJ WIĘCEJ

Ligi Regionalne częścią Polskiej Ligi Żeglarskiej!

22 grudnia, 2023
Od sezonu 2024 znika 2. Liga, a awans do 1.Ligi będzie można uzyskać jedynie przez starty w Ligach Regionalnych. Najlepsze załogi z każdej ligi awansują do Finału Regionalnego, który będzie kwalifikacją do 1. Ligi. Ligi są organizowane w Trójmieście, Poznaniu, Warszawie, Rybniku oraz na Mazurach w Sztynorcie. Jaki ligi biorą udział w rywalizacji? Trójmiejska Liga […]
CZYTAJ WIĘCEJ
Partnerzy i sponsorzy
Sponsorzy główni
Partnerzy
Partner technologiczny