RKS Lasery Zegrze

1 Liga

2021 – 1 Liga – 15. miejsce
2020 – 1 Liga – 10. miejsce
2019 – 1 Liga – 9. miejsce
2018 – Ekstraklasa – 12. miejsce

Konrad Berezowski
Sternik
Maksymilian Zaniewski
Taktyk
Conrad Rychlik
Trymer
Mateusz Pisarek
Dziobowy

„Nadchodzący rok będzie czasem nauki” – to motto przyświecało nam w poprzednim sezonie.

Skoro nie zdaliśmy do następnej klasy (Ekstraklasy) więc musimy powtarzać rok – czyli motto pozostaje aktualne. Ponadto niespodziewanie zrobiliśmy „masę”, czemu dodatkowo sprzyjała epidemia korona wirusa, więc teraz znowu będziemy zmuszeni „rzeźbić”…

A tak na serio – w 2019 roku mieliśmy przyjemność pływania w regatach w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej z wieloma bardzo utytułowanymi żeglarzami z różnych klubów. Zdobyliśmy nieco doświadczenia i umiejętności, ale przede wszystkim zapoznaliśmy się ze sprzętem – łódkami, żaglami dodatkowymi oraz zaczęliśmy doceniać istotę pracy zespołowej na pokładzie.

 1. Skład zespołu:
  Old Boye z największego klubu Mastersów w Polsce, pływający na co dzień na łódkach klasy Laser. Z różnych powodów skład może być elastyczny, ale zawsze w ramach członków klubu RKS Lasery Zegrze.
 2. Staż załogi:
  Tutaj również niewiele się zmieniło – obowiązki zawodowe, domowe oraz inne hobby nie pozwalają na spędzanie zbyt wielu dni na wodzie i udział w aktywnych treningach.
 3. Jak przygotowujecie się do sezonu?
  W tym roku z przyczyn oczywistych (koronawirus) pierwsze nieliczne treningi rozpoczęły się w maju. Niektórzy z nas zadbali jednak o sprawność fizyczną ćwicząc w domu lub jeżdżąc na rowerze.
 4. Wnioski z poprzedniej edycji, co trzeba poprawić, z czego jesteśmy zadowoleni?
  Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu podjęcia decyzji o uczestnictwie w regatach! Do poprawy jest właściwie znowu wszystko, ale z pewnością naszym największym wyzwaniem nadal jest kurs pełny, z żaglami dodatkowymi, nad czym będziemy usilnie pracować.
 5. Oczekiwania i cele na tegoroczne rozgrywki?
  Ze względu na rosnącą popularność Polskiej Ligi Żeglarskiej i coraz większą ilość zgłoszeń z klubów żeglujących profesjonalnie, naszym celem jest uplasowanie się na bezpiecznej pozycji pozwalającej na starty w pierwszej lidze w kolejnym sezonie (2021).
 6. Najwięksi rywale?
  W tym sezonie oprócz nas samych za rywali mamy wszystkie drużyny startujące w Polskiej Lidze Żeglarskiej. Będzie ciekawie.

 

O klubie:

12 lat temu na Zalewie Zegrzyńskim powstała nieformalna, amatorska grupa trenująca i ścigająca się na małych klasach mieczowych. Z tej grupy w 2015 roku powstał Regatowy Klub Sportowy „Lasery Zegrze”, skupiający byłych zawodników i amatorów, trenujących i ścigających się w klasie Laser. Jesteśmy jedynym klubem w Polsce,  w którym każda osoba dorosła, również początkująca, może rozpocząć żeglowanie, treningi i w rezultacie ścigać się w regatach klasy Laser. Nasza baza znajduje się w Nieporęcie w Kompleksie Wypoczynkowym Nieporęt Pilawa, czyli popularnym Porcie Nieporęt. Mamy w swoich szeregach największą liczbę aktywnych Mastersów w klasie Laser, spośród wszystkich polskich klubów.

W zeszłym sezonie, jako klub, rozpoczęliśmy przygodę z Polską Ligą Żeglarską (1.  liga).


ZESPOŁY EKSTRAKLASA ŻEGLARSKA

ZESPOŁY Liga ŻEGLARSKA

Partnerzy i sponsorzy
Partnerzy Główni
Partnerzy
Partner technologiczny