MOWI Women Sailing Team

(WOW2)
Women On Water
MOWI Women Sailing Team

Wyniki:

2023: 8 miejsce

2022: 6 miejsce

Zawodnicy

Aktualności

Galerie

Wyniki:

2023: 8 miejsce

2022: 6 miejsce

O zespole:

Mowi Women Sailing Team to załoga pięciu ambitnych i utalentowanych kobiet. Jako pierwsza w historii i najdłużej pływająca damska załoga w lidze, przeszła nawet przez Ekstraklasę, obecnie żegluje w Pierwszej Lidze.
O tym, jak się pływa w damskim teamie, najlepiej wie założycielka załogi, Maja Remizowicz , sterniczka i serce tego teamu. Dzięki skutecznemu zarządzaniu stresem, szybkim reakcjom i umiejętności wyciągnięcia z zawodniczki tego, co najlepsze, jest niezastąpioną liderką. A co Maja na to?
„Najważniejsza jest równowaga. Nasza załoga to nie tylko żeglarki – łączymy funkcje mam, muzyczek, dyrektorek, managerek i miliona innych ról, które kobiety wypełniają każdego dnia. Każda z nas ma silny, chociaż zupełnie odmienny charakter, co jest niezłym wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli chodzi o emocje”
Nasza stała załoga składa się z:
🔹 Julia Groth – trym grota
Julia, najmniej emocjonalna i najbardziej techniczna osoba na łódce, odpowiada za trym grota i za to, żeby na pokładzie zawsze wszystko działało.
🔹 Kaja Morawiec – trym foka
Kaja, z jej niewyczerpaną energią i siłą, jest znana z nieustannego dążenia do doskonałości. Dzięki temu jest niezawodnym członkiem naszej załogi, zawsze gotowa na nowe wyzwania.
🔹Nat Ruwińska – dziobowa
Natalia to nasza mistrzyni przepisów i odległości do linii. Jak jest zadanie do wykonania – jest gwarancja, że nie zostanie nic przeoczone, co jest kluczowe podczas intensywnych regat.
🔹Daria Lobasiuk – dziobowa
Daria łączy dwie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, ważne funkcje – managera drużyny i dziobowej. Na wodzie rozpoznacie ją po najszybszym stawianiu gena, na brzegu – po dbałości o każdy szczegół związany z wizerunkiem naszego teamu.


I oto nasza załoga – każda zupełnie inna, każda z tym samym celem: czerpania jak największej przyjemności z tego niesamowitego sportu, jakim jest żeglarstwo.