„Nie wypadliśmy sroce spod ogona”

Klub Sztorm Grupa i jednocześnie Team o tej samej nazwie będzie w tym sezonie walczył o swoje! Tego im życzymy! A kim są? O tym poniżej:

1.Skład kadry na sezon 2019

Skipper:

Piotr Małecki

Załoga:

Krystian Moszczyński

Wojtek Groszyk

Pacyfik Koseski

„Początki klubu sięgają sezonu 2016, gdzie pierwszy raz wystartowaliśmy w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej, z Szymonem Jabłkowskim za sterem. W następnych sezonach ścigaliśmy się w różnych klasach oraz składach. Obecnie Team tworzą 4 osoby: Piotr Małecki, Krystian Moszczyński, Wojtek Groszyk i Pacyfik Koseski, którzy reprezentują największą szkołę żeglarstwa w Polsce, gdzie są instruktorami sportów wodnych. Wszyscy zawodnicy pochodzą z żeglarskich rodzin oraz ścigają się już od nastu lat w różnych klasach regatowych oraz formułach z tytułami Mistrzów Polski oraz Świata.”

Team Sztorm Grupy ma być stały, bez zmian i roszad. Przygotowania chłopcy zaczęli już w połowie lutego. Pierwszy sparing odbyli ze swoją konkurencją – team’em reprezentującym klub Sailing Poland, czyli HRM Racing.

„Planujemy dużo treningów, ponieważ musimy przejść kwalifikacje, a staramy się osiągnąć jak najwięcej. Trenowaliśmy też w marcu i do eliminacji zostało jeszcze trochę czasu. Mamy nadzieję, że wystarczająco.”

„Z udziału w poprzednich edycjach na pewno pozostało wiele cennych doświadczeń. Nasz sternik Piotr Małecki wygrał edycję PEŻ 2018 żeglując na pozycji trymer grota i spinakera oraz taktyka, dlatego w tej edycji mierzymy wysoko.”

Pierwszym i głównym celem team’u jest pomyślnie zakończyć eliminacje, kwalifikując się tym samym do „szczęśliwej” dwunastki rozgrywek Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Piotr dodaje:

Właśnie dlatego zaczęliśmy trenować w tym roku tak wcześnie. Nie wypadliśmy sroce spod ogona, będziemy walczyć o swoje” 😉 

W temacie największych rywali, Sztorm Grupa jest ostrożna. Oczywiście zdają sobie sprawę z tego, że niektórzy mają już na swoim koncie wiele sukcesów i potrafią być lepsi. Mimo to, nie zamierzają odpuszcić i tak jak każdy klub, wystawiają swoich top zawodników, żeby pokonać rywali.

Sponsorzy?

„Naszym „Sponsorem” ale i jednocześnie patronem, oraz firmą w której pracujemy i którą reprezentujemy jest Sztorm Grupa. Zajmujemy się żeglarstwem zawodowo więc niewątpliwie udział w PEŻ jest podnoszeniem naszych kwalifikacji zawodowych oraz dodatkowym, cennym doświadczeniem. Drugim sponsorem jest Tribord by Decathlon, który ubierze nas w ciuchy kolekcji regatowej.”

Sztorm Grupa istnieje w mediach od dawna. Można ich śledzić na Facebook’u oraz Instagramie, gdzie prężnie działają:

https://www.facebook.com/sztormgrupa/
https://www.instagram.com/sztorm_grupa/?hl=pl

Czytaj także: