„Odzyskać puchar”

Wracamy chwilowo do pierwszej piątki sezonu 2018 i przedstawiamy Yacht Club Sopot 1. Do Sopotu wrócimy jeszcze przy okazji przedstawienia drugiego team’u z tego klubu i jesteśmy ciekawi jak potoczy się ta domowa rywalizacja!

  1. Skład kadry na sezon 2019:

Paweł Górski

Przemek Chlebowski

Jarosław Król

Rafał Sosnowski

Adam Lewandowski

Jarosław Ziółek

Robert Góra

  1. Historia team’u i staż regatowy zawodników:

„Jako Klub jesteśmy obecni w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej od samego początku. W naszym dorobku są dwa tytuły Klubowego Mistrza Polski i chociaż poprzedni rok był trochę mniej udany liczmy na powtórkę i z historii i powrót pucharu do Sopotu. Nasz klub to przede wszystkim osoby, dla których żeglarstwo to miłość i pasja, a regaty są jedną z form realizacji tych pasji.

Zdecydowanie największe doświadczenie regatowe w naszym teamie ma Paweł Górski, natomiast pozostali członkowie teamu też nie są świeżakami. Braliśmy m.in. udział w St. Marten Heineken Regata, Rolex Fasnet Race, Volvo Ocean Race of Legends, Sailing Champions League. Regularnie bierzemy też udział we wszelkich eventach, jakie organizuje GSC Yachting na naszym akwenie na łódkach Delphia 24 OneDesign.”

  1. Czy załoga będzie stała, czy przewidujecie może jakieś zmiany?

„Trzon załogi będzie stały, natomiast z uwagi na kalendarz zawodowy i wakacyjny będziemy trochę rotować składem.”

  1. Jak przygotowujecie się do sezonu?

„Naszym dużym atutem jest łatwy dostęp do Delphii, na których rozgrywane są wyścigi w Gdyni i Sopocie, a dzięki temu, że członkowie naszego teamu mieszkają przede wszystkim w Trójmieście na pewno nie ominiemy żadnej okazji, aby wspólnie potrenować.”

  1. Przemyślenia i wnioski po poprzedniej edycji?

„Tabela z poprzedniej edycji pokazuje, iż potrafimy wygrywać. Nasze gorsze miejsca nie wynikały z błędów przy żeglowaniu a 360tek z uwagi na falstart (chociaż i takie wyścigi udawało nam się wygrać). Do tego w poprzednim sezonie rotacja składu była duża i obejmowała wszystkie stanowiska. Wiemy, na co zwracać uwagę i liczymy, iż przyniesie to wymierne efekty.”

  1. Wasze oczekiwania i cele na Ekstraklasę 2019?

Cel to oczywiście odzyskać puchar, bez którego czujemy trochę pustkę w naszej sali klubowej. Bardzo cieszymy się, że PEŻ zdobywa taką popularność z każdym rokiem. Śledząc listę zapisów zauważyliśmy, że spośród osób które miały okazję startować w naszych barwach w poprzednich sezonach powstały cztery odrębne teamy. Wprowadzenie dodatkowych rozgrywek na poziomie eliminacji również podnosi rangę całego przedsięwzięcia. Liczymy więc na wspaniałą rywalizację i na jeszcze lepszą zabawę na wodzie.”

  1. Wasi najwięksi rywale?

„Przede wszystkim liczymy na zaciętą rywalizację z naszym drugim zespołem klubowym YCS2, który w maju powalczy o wejście do finałowej 12stki. Co do tego, że Rafał Sawicki za sterem zajmie pierwsze miejsce w eliminacjach jesteśmy więcej niż pewni.” 😉

  1. Sponsorzy na najbliższy sezon?

„Wkrótce zostaną przedstawieni.”

  1. Gdzie w mediach można was śledzić?

http://www.yachtclubsopot.com/

https://www.facebook.com/ycsopot/

To już ostatnia załoga, która start w Ekstraklasie ma zagwarantowany. Przez najbliższe tygodnie poznacie resztę, pozostałe 12 ekip, które podejmą zaciętą rywalizację o wstęp do Ekstraklasy już w maju.

Czytaj także: