Onboard liderem 2 Ligi!

15 maja, 2023

Zwycięstwem poznańskiej załogi Onboard Sailing rozpoczęły się tegoroczne rozgrywki 2 Ligi w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej. W miniony weekend w Nowym Sztynorcie 11 załóg walczyło o punkty do rankingu i awans do 1 Ligi na kolejny sezon. Miejsca na podium uzupełniły załogi Nowy Sztynort Yacht Club oraz YKP Warszawa

Regaty odbyły się na jeziorze Dargin przy wejściu do Mariny Nowy Sztynort, łącznie rozegrano 24 krótkich wyścigów w systemie przesiadkowym na 8 dostarczonych przez organizatorów jachtach RS21.

Mocny początek zanotowała załoga YKP Szczecin wygrywając pierwszy wyścig, kolejne padły łupem debiutującej w lidze załodze BSA Flota Gdynia oraz YKP Warszawa z nowym utytułowanym sternikiem Piotrem Cichockim. Po 7 wyścigach, w połowie sobotnich zmagań stawka wyglądała na bardzo wyrównaną, a zwycięstwa zanotowało aż 5 różnych zespołów. Jednak od tego momentu przebudziła się najbardziej doświadczona ligowo załoga Onboard Sailing Barbary Mrozowicz, która zdominowała stawkę wygrywając 5 kolejnych wyścigów i zasłużenie obejmując prowadzenie po 1 dniu rywalizacji. ^ punktów za nimi plasowała się BSA Flota Gdynia Kuby Wiedehefta oraz załoga Pawła Ejsmonta z Nowego Sztynortu. Bardzo blisko czołówki były załogi YKP Warszawa i Port Mechelinki Michała Strusińskiego, również debiutującego w lidze.

Niedzielne zmagania to kontynuacja dominacji Onboard, która pewnie zapewniła sobie wygraną w 1 rundzie 2 Ligi już na 2 wyścigi przed końcem. Za jej plecami zaciętą walkę o kolejne 2 miejsca stoczyły Nowy Sztynort, YKP Warszawa i BSA Flota Gdynia, której zabrakło finalnie 1 punktu do strefy medalowej.

„Zaskoczyła mnie równa rywalizacja i wzrastający praktycznie z wyścigu na wyścig poziom. Az 8 z 11 załóg wygrało pojedyncze wyścigi to świadczy o wyrównaniu stawki i zapowiada nam emocje w walce o awans do 1 Ligi. Onboard na razie wygląda bardzo mocno, ale też ich opływanie i doświadczenie w lidze jest tu zdecydowanie największe i to na poziomie Ekstraklasy i 1 Ligi w barwach innych klubów w latach ubiegłych. Ale jestem przekonany, że parę kolejnych zespołów zrobi szybki postęp w kolejnych rundach, bo widać że niektórym załogom po prostu brakuje jeszcze opływania w tym formacie i na tych jachtach. Z 11 załóg aż 8 to praktycznie nowe załogi i potrzebują czasu na zgranie” – podsumowuje Maciek Cylupa, organizator Ligi.

Wyniki:

1. Onboard Sailing                                          28 pkt

2. Nowy Sztynort Yacht Club                      46 pkt

3. YACHT KLUB POLSKI WARSZAWA        47 pkt

4. BSA Flota Gdynia                                        48 pkt

5. Stowarzyszenie Port Mechelinki          57 pkt

6. Symfonia Racing                                         72 pkt

7. R2 Sailing Team                                          78 pkt

8. YACHT KLUB POLSKI SZCZECIN 2           81 pkt

9. Stowarzyszenie Puchar Soliny               86 pkt

10. Regatta Business Poland                       97 pkt

11. Hear Studio Sailing Team                      104 pkt

Kolejne regaty 2 Ligi odbędą się 3 i 4 czerwca, również w Nowym Sztynorcie a sezon główny i inauguracja Ekstraklasy i 1 Ligi odbędą się w Sopocie odpowiednio 20-21 i 27-28 maja

Przebieg każdego wyścigu, pozycje jachtów i wyniki regat można śledzić na żywo lub z odtworzenia na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2023.sapsailing.com

Zachęcamy kibiców do oglądania wyścigów, a wieczorem w piątek i sobotę, zapraszamy kibiców na koncerty na żywo w porcie Nowy Sztynort, wstęp wolny.

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

Sponsorami Głównymi Ligi są: Nissan, Efaflex, Garden Space, Lavazza, Nice To Fit You oraz Nowy Sztynort jako gospodarz regat.

Partnerami Ligi są: Odyssey Dealer Group, Magic Marine, Winnica Turnau, Bryt Sails, SAP Sailing, Harken, Garmin, RS Sailing, Yetiz, STBU I Polski Związek Żeglarski.

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

#plz #ligazeglarska #ocs

ZOBACZ CO CIĘ OMINĘŁO

Zapisy na sezon 2024 do 6 listopada!

1 listopada, 2023
Polska Liga Żeglarska rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do startu w sezonie 2024. Jednocześnie ogłoszono kalendarz regat dla Ekstraklasy i 1 Ligi. Termin wstępnych zgłoszeń mija 6 listopada.
CZYTAJ WIĘCEJ

Onboard Sailing Poznań, Port Mechelinki oraz BSA Flota Gdynia awansują do 1. Ligi. KS Marina Niesulice wygrywa finał Lig Regionalnych

17 października, 2023
Onboard Sailing Poznań, Port Mechelinki oraz BSA Flota Gdynia awansują do 1. Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej . W dniach 14-15.10.2023 na wodach jeziorach Sztynorckiego oraz Dargin rozegrany został ostatni etap tegorocznie Polskiej Ligi Żeglarskiej. W podwójnych regatach – IV rudzie 2. Ligi PLŻ oraz Finale Lig Regionalnych udział wzięło łącznie 19 zespołów na 17 jachtach. […]
CZYTAJ WIĘCEJ

PG Racing wygrywa w Sztynorcie, a Yacht Club Gdańsk Mistrzem Polski!

9 października, 2023
Załoga AZS Politechniki Gdańskiej pod wodza Patryka Kosmalskiego niespodziewanie, ale pewnie wygrała ostatnią rundę Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej rozegraną w Sztynorcie. Regaty miały dramatyczny przebieg, ale liderzy rankingu Yacht Club Gdańsk zdołali obronić prowadzenie i zdobyli tytuł Klubowego Mistrza Polski Polskiego Związku Żeglarskiego!
CZYTAJ WIĘCEJ
Partnerzy i sponsorzy
Sponsorzy główni
Partnerzy
Partner technologiczny