Ostatni akord startu Polskiej Ligi Żeglarskiej

Po 2 weekendach z pierwszymi rundami Ekstraklasy i 1 Ligi, nadszedł czas na otwarcie sezonu dla 2 Ligi, nowego trzeciego poziomu Ligi. Na starcie w Sopocie pojawi się 9 załóg, walczących o awans do przyszłorocznej 1 ligi.

Po rozegranych w kwietniu eliminacjach do 1 Ligi, zespoły, którym nie udało się zakwalifikować dostaną szansę walki o awans w ciągu sezonu. Organizatorzy Ligi zdecydowali się po raz kolejny powiększyć rozgrywki o następny poziom, tym samym łączna liczba załóg startujących w lidze powiększy się z 36 do rekordowych 45.

W roli faworytów na pewno wystąpią załogi Inex Green Micro Class (Rafał Moszczyński) i Klubu Żeglarskiego Hals Gostynin (Witold Reszkowski), obie z doświadczeniem w startach ligowych w zeszłym sezonie. Ale w walce o 3 miejsce premiowane na koniec awansem powinny liczyć się jeszcze załogi Yacht Klubu Polski Szczecin 2 (Krzysztof Rączka) oraz YKP Warszawa, niespodziewanie z nowym sternikiem Wiktorią Gołębiowską, znaną i utytułowaną sterniczką i kadrowiczką olimpijskiej klasy Laser. Z ciekawością będzie można też obserwować powrót do rywalizacji doświadczonej ekipy Regatta Business Poland pod wodzą Adama Cychnera.

Pełna Lista Startowa:

  1. Inex Green Micro Class

  1. Yacht Klub Polski Szczecin 2

  1. SKŻ Powidz

  1. KŻ Hals Gostynin

  1. YKP Szczecin 2

  1. Warszawskie Towarzystwo Regatowe

  1. Yacht Klub Polski Warszawa

  1. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell

  1. Odyssey Sailing Club

Kibice mogli też śledzić pozycje jachtów, przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2022.sapsailing.com
Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

Sponsorami Głównymi Ligi są:
 WNM Group, Euvic, Nissan, Efaflex, Yachting Paradise.
Gospodarz: Miasto Sopot.
Partnerami Ligi są: Magic Marine, Odyssey Dealer Group, Solbud Development, Bryt Sails, SAP Sailing, Harken, Garmin, RS Sailing, FlotaOnline.
Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego, Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i YKP Szczecin.

Czytaj także: