PKO Leasing wygrywa Ligę Szczecińska

Załoga PKO Leasing YKP Szczecin wygrała czwartą finałową rundę i zarazem triumfowała w końcowym rankingu Szczecińskiej Ligi Żeglarskiej. Kolejne miejsca zajęły załogi EOL Księgowość i Oskar Wegner. Liga rozgrywała się od maja na wodach jeziora Dąbie.

Finałowe regaty rozegrano przy doskonałej słonecznej pogodzie i idealnym średnim wietrze. Rozegrano 8 wyścigów, w których od początku prym wiodły ekipy PKO Leasing ze sternikiem Krzysztofem Rączką oraz Oskar Wegner z nowym sternikiem Adamem Szymborskim. Obie załogi wymieniały się prowadzeniem po każdym wyścigu i dopiero ostatni wyścig w którym lepszym okazała się ekip PKO Leasing zdecydował o ich wygranej, mimo zdobytej równej ilości 13 punktów.

Trzecie miejsce w tych regatach zajęła młoda ekipa w barwach Szkoły Regatowej YKP Szczecin pod wodzą Roberta Bendig-Wielowiejskiego, składająca się z uczestników kursów regatowych prowadzonych w klubie, startujących w różnych regatach na różnych jachtach.

Kolejne miejsce zajęła ekipa CMS/farbyjachtowe.pl, która mimo okrojonego 3 osobowego składu pod wodzą Filipa Ryżewskiego nawiązała walkę z czołówką wygrywając 1 z wyścigów. 5 miejsce zajęła załoga EOL Księgowość, tym razem pod wodzą Joanny Chwaścikowskiej-Karwackiej zastępującej wyjątkowo Mariusza Leńca. EOL mimo 5 miejsca w tych regatach, cały sezon ukończył na doskonałym 2 miejscu w rankingu.

Zwycięska załoga PKO Leasing/YKP Szczecin zdobyła Puchar Przechodni Szczecińskiej Ligi Żeglarskiej w składzie Krzysztof Rączka, Małgorzata Wojtysiak, Zbigniew Madaliński, Łukasz Urbanowicz i Łukasz Żuchowski.

Regaty można było śledzić na platformie SAP Sailing pod adresem https://tiny.pl/99ghk

Pełne wyniki sezonu:

  1. PKO Leasing/YKP Szczecin – 19 pkt

  1. EOL Księgowość – 12 pkt

  1. Oskar Wegner – 9 pkt

  1. Szkoła Regatowa YKP Szczecin – 8 pkt

  1. SeaJet/CMS farbyjachtowe.pl – 6 pkt

  1. Technologie Tworzyw Sztucznych – 5 pkt

Liga szczecińska jest kontynuacją projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych firm i klubów żeglarskich oraz zachęcenie ich do wspólnej zabawy i rywalizacji. Podobne projekty odbywają się również w Trójmieście, Warszawie i na Podlasiu.

W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, głownie klubowe i firmowe bardzo często bez większego doświadczenia żeglarskiego. Podstawowe szkolenie żeglarskie i jednakowe jachty w postaci floty jachtów TOM28 dostarcza organizator, więc zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w projekcie. Liga składa się z 4 jednodniowych rund oraz 4 dni treningowych. Organizator zapewnia miejsce dla 9 załóg. Kolejna edycja na wiosnę 2022 roku. Wiecej informacji pojawi się na stronie Polskiej Ligi Żeglarskiej www.ligazeglarska.pl

Partnerami ligi w sezonie 2021 są Prestiż Magazyn Szczeciński, Centrum Żeglarskie Szczecin oraz Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, organizator cyklu regat Pucharu Świata Polish Match Tour oraz Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Czytaj także: