Safety

2 października, 2023

BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU

Na naszych regatach żeglarskich, bezpieczeństwo uczestników jest naszym najwyższym priorytetem. Z tego względu, każdy aspekt naszych wydarzeń jest pieczołowicie planowany, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno podczas regat, jak i sesji treningowych.

Woda to żywioł – bądź na niego przygotowany z Safety Pack Aby zapewnić spokój ducha zarówno żeglarzom, jak i ich rodzinom, nasze łodzie są wyposażone w pakiet bezpieczeństwa RS21, który obejmuje:

  • Pławka dymna: aby zaznaczyć pozycję na wodzie, szczególnie przydatna w przypadku ograniczonej widoczności.
  • 3 flary: sygnały świetlne służące do wskazania lokalizacji w nagłych przypadkach.
  • Personalny nadajnik AIS MOB (Man Overboard): osobiste urządzenie bezpieczeństwa, które umożliwia szybką lokalizację osoby, która mogła znaleźć się za burtą.
  • Radio VHF: kluczowy element komunikacji na morzu, umożliwiający bieżący kontakt z innymi jednostkami i organizatorami.

Jasne i sprawdzone procedury komunikacyjne Komunikacja to podstawa bezpieczeństwa na wodzie. Dlatego wprowadziliśmy następujące procedury, które każda załoga jest zobowiązana przestrzegać:

  • Zgłoszenie wyjścia: Każda załoga musi zarejestrować swój wyjazd na wodę.
  • Regularne zgłoszenia co godzinę: Zapewnia to bieżący monitoring sytuacji na wodzie i pozwala na szybką reakcję w przypadku ewentualnych problemów.
  • Zgłoszenie powrotu: Informacja o powrocie na ląd jest równie ważna, co zgłoszenie wyjścia.

Pamiętaj, bezpieczeństwo to wspólna odpowiedzialność – dbajmy o siebie nawzajem na wodzie.

Safety

ZOBACZ CO CIĘ OMINĘŁO

Zapisy na sezon 2024 do 6 listopada!

1 listopada, 2023
Polska Liga Żeglarska rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do startu w sezonie 2024. Jednocześnie ogłoszono kalendarz regat dla Ekstraklasy i 1 Ligi. Termin wstępnych zgłoszeń mija 6 listopada.
CZYTAJ WIĘCEJ

Onboard Sailing Poznań, Port Mechelinki oraz BSA Flota Gdynia awansują do 1. Ligi. KS Marina Niesulice wygrywa finał Lig Regionalnych

17 października, 2023
Onboard Sailing Poznań, Port Mechelinki oraz BSA Flota Gdynia awansują do 1. Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej . W dniach 14-15.10.2023 na wodach jeziorach Sztynorckiego oraz Dargin rozegrany został ostatni etap tegorocznie Polskiej Ligi Żeglarskiej. W podwójnych regatach – IV rudzie 2. Ligi PLŻ oraz Finale Lig Regionalnych udział wzięło łącznie 19 zespołów na 17 jachtach. […]
CZYTAJ WIĘCEJ

PG Racing wygrywa w Sztynorcie, a Yacht Club Gdańsk Mistrzem Polski!

9 października, 2023
Załoga AZS Politechniki Gdańskiej pod wodza Patryka Kosmalskiego niespodziewanie, ale pewnie wygrała ostatnią rundę Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej rozegraną w Sztynorcie. Regaty miały dramatyczny przebieg, ale liderzy rankingu Yacht Club Gdańsk zdołali obronić prowadzenie i zdobyli tytuł Klubowego Mistrza Polski Polskiego Związku Żeglarskiego!
CZYTAJ WIĘCEJ
Partnerzy i sponsorzy
Sponsorzy główni
Partnerzy
Partner technologiczny