Turczynowicz dominuje w 2 rundzie ePLŻ!

11 stycznia odbyła się druga runda wirtualnej Polskiej Ligi Żeglarskiej. W rozgrywkach podzielonych na trzy poziomy Ligi wzięło udział 45 zawodników. Regaty Ekstraklasy zdominował Paweł Turczynowicz wygrywając 5 z 6 wyścigów i zapewniając sobie zwycięstwo jeszcze przed ostatnim wyścigiem.

Pierwsza runda ePLŻ padła łupem najwyżej sklasyfikowanego Polaka Mieszka Mórawskiego z Kościańskiego Klubu Żeglarskiego. Na niższych miejscach podium znajdowały się Politechnika Rzeszowska oraz UKS Navigo Sopot.

Druga runda okazała się wymagająca dla faworytów. Nowe jachty – Fareast 28R oraz dłuższe wyścigi wyrównały stawkę. Poza jednym wyjątkiem. Paweł Turczynowicz rozpoczął od serii 4 wygranych wyścigów, w piątym wyścigu dnia zaliczył 6. miejsce po to, żeby ponownie tryumfować w ostatnim. Całkowita dominacja pozwoliła mu zdobyć rekordowy wynik 11 punktów w 6 wyścigach, który będzie trudny do pobicia. Za plecami Turczynowicza rozegrała się bardzo zacięta walka o podium. Drugim miejscem w ostatnim wyścigu Maciej Skiba z AZS Politechniki Rzeszowskiej rzutem na taśmę wskoczył na pozycję srebrnego medalu. Z punktem straty, na trzecim i czwartym miejscu znalazły się TREFOIL Sailing Club oraz Kościański Klub Żeglarski. Remis rozstrzygnął wyścig wygrany przez Kubę Bajora wobec braku wygranej u Mórawskiego. Znakomity występ zaliczył Mateusz Kaczmarowski reprezentujący Sport Vita Ski&Sail, który po ostatnim miejscu w pierwszej rundzie, tym razem uplasował się na 5. pozycji. Gorszy występ zaliczyły mocne w 1. rundzie załogi AZS WAT i UKS Navigo.

Pełne wyniki 2 rundy Ekstraklasy ePLŻ:

 1. Team Turczynowiczów – 11 pkt
 2. AZS Politechnika Rzeszowska – 35
 3. TREFOIL Sailing Club – 36
 4. Kościański Klub Żeglarski – 36
 5. Sport Vita Ski&Sail – 39
 6. JK im. Conrada – 44
 7. Yacht Club Gdańsk – 45
 8. Klub Uczelniany AZS WAT – 48
 9. 77 Racing Club – 48
 10. Giżycka Grupa Regatowa – 51
 11. UKS Navigo Sopot – 54
 12. RKS Lasery Zegrze – 55
 13. KŻ KAMENA – 62
 14. KŻ VI-KING Człuchów – 66
 15. Leon Racing Team – DNC

W punktacji sezonu na prowadzenie wyszedł AZS Politechniki Rzeszowskiej. Punkt straty ma KKŻ, a 4 punkty straty zwycięzca drugiej rundy Paweł Turczynowicz.

 1. AZS Politechnika Rzeszowska – 28 pkt
 2. Kościański Klub Żeglarski – 27
 3. Team Turczynowiczów – 24
 4. TREFOIL Sailing Club – 21
 5. Klub Uczelniany WAT – 20

W 1 Lidze pewne zwycięstwo w 2. rundzie odniósł Igor Mirowski reprezentujący AZS Uniwersytet Warszawski zdobywając 18 punktów. 4 punkty za nim ukończył regaty Szymon Jabłkowski startujący w barwach Polskiej Ligi Żeglarskiej. Podium uzupełnił Bartosz Sadowski z AZS Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, który na półmetku rywalizacji prowadził z komfortową przewagą, ale w pozostałych trzech wyścigach ani razu nie kończył na podium co zrzuciło go na trzecią pozycję w końcowej punktacji. Na czwartym miejscu regaty ukończył zwycięzca pierwszej rundy Jędrzej Charłampowicz z Yacht Clubu Rewa

 1. AZS Uniwersytet Warszawski – 18 pkt
 2. Polska Liga Żeglarska – 22
 3. AZS Uniwersytet Morski w Gdyni – 26

Punktacja 1 Ligi po 2 rundach:

 1. AZS Uniwersytet Warszawski – 29 pkt
 2. Yacht Club Rewa – 27
 3. AZS Uniwersytet Morski w Gdyni – 26

Zmagania 2 Ligi ePLŻ przyniosły nie mniej emocji. Druga załoga Yacht Clubu Rewa zwyciężyła po zaciętej walce z ITCHY Sailing Team. Trzecie miejsce ze stratą 12 punktów do drugiego zajął zespół 3DLab. Na kolejnych pozycjach znalazły się Grupa Regatowa Powidz i AZS Uniwersytet Warszawski 2.

 1. Yacht Club Rewa 2 – 12 pkt
 2. ITCHY Sailing – 15
 3. 3DLab – 27

Punktacja 2 Ligi po 2 rundach:

 1. AZS Uniwersytet Warszawski 2 – 25 pkt
 2. Grupa Regatowa Powidz – 23
 3. Yacht Club Sopot – 22

Regaty były transmitowane na żywo na OCS – żeglarskim kanale sportowym na YouTube. Kolejne rundy planowane są na godzinę 21:15 w kolejne poniedziałki.

Więcej informacji dostępne jest na profilu facebook’owym Polskiej Ligi  Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/

Transmisje z regat na żywo: kanał OCS –
https://www.youtube.com/channel/UC-iLVLnRVlBDvn-NMc-HjTA
Początek transmisji w każdy poniedziałek o 21:10.

Organizatorami Polskiej eLigi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour).

Kontakt do organizatorów:

Maciej Cylupa

Mail: maciek@ligazeglarska.pl

Tel: 783 00 83 83

www.ligazeglarska.pl

Czytaj także: