Czas na 1 Ligę w Gdyni!

18 załóg 1 Ligi będzie rywalizować w drugiej rundzie Polskiej Ligi Żeglarskiej. Pierwsza majowa runda w Sopocie dostarczyła sportowych emocji na najwyższym poziomie. Druga runda, odbywająca się w ramach Gdynia Sailing Days będzie okazją do zdobycia kolejnych punktów w walce o Klubowe Mistrzostwo Polski PZŻ.

Pierwsza runda zakończyła się zwycięstwem załogi AZS WAT Warszawa. Przewaga zespołu Wojciecha Myśliwca, która na początku regat zwiastowała deklasację zaczęła szybko topnieć w drugiej części zawodów. Bardzo wyrównana stawka zmusiła faworytów do wspięcia się na wyżyny swoich umiejętności, a kibicom zapewniła emocje aż do ostatniego wyścigu.

Druga runda odbywająca się w Gdyni zapowiada się równie emocjonująco. Odbywające się pod koniec czerwca regaty klasy RS21 podczas Nord Cup udowodniły, że stawka załóg pierwszoligowych nie odstaje poziomem od Ekstraklasy. Biorące udział załogi WAT-u i HRM Racing Yacht Club Gdańsk ukończyły rywalizację przed czołówką najwyższego poziomu rozgrywkowego.

Po pierwszej rundzie 1 Ligi AZS WAT Warszawa i UKS Żeglarz Wrocław liderują tabeli. Wiele do udowodnienia mają załogi YKP Szczecin oraz SolVoltage AWFiS Gdańsk zaliczane do ścisłego grona faworytów przed startem sezonu. Żeńskie załogi UKS Navigo i Ocean Challenge Yacht Club Ladies Sailing Team, które były pozytywnym zaskoczeniem pierwszej rundy będą pod presją potwierdzenia swojej przynależności do czołówki. Kościański Klub Żeglarski i Grupa Regatowa Powidz muszą finiszować wysoko, żeby zachować szanse na walkę o podium w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu.

Organizatorzy przewidują rozegranie 30 wyścigów na krótkiej, dynamicznej trasie. Do dyspozycji zawodników przygotowanych jest 9 jednakowych jachtów regatowych RS21. Start regat w sobotę o 10, zakończenie w niedzielę o 16.

Ranking 1 Ligi po pierwszej rundzie:

 1. AZS WAT Warszawa – 18 pkt
 2. UKS Żeglarz Wrocław – 17 pkt
 3. YKP Szczecin – 16 pkt
 4. HRM Racing Yacht Club Gdańsk – 15 pkt
 5. SolVoltage AZS AWFiS Gdańsk – 14 pkt
 6. UKS Navigo – 13 pkt
 7. Garden Space Sailing Club – 12 pkt
 8. KS Marina Niesulice – 11 pkt
 9. Ocean Challenge Yacht Club Ladies Sailing Team – 10 pkt
 10. Kościański Klub Żeglarski– 9 pkt
 11. Grupa Regatowa Powidz – 8 pkt
 12. Akademia Żeglarstwa w Środzie Wielkopolskiej – 7 pkt
 13. Regatta Business Poland – 6 pkt
 14. Legia Warszawa 2 – 5 pkt
 15. Etisoft Sailing Team – 4 pkt
 16. Yacht Club Sopot 2 – 3 pkt
 17. RKS Lasery Zegrze – 2 pkt
 18. SKŻ Powidz – 1 pkt

Przebieg wyścigów będzie transmitowany na żywo na YouTube. Transmisja, studia przed i po regatach są publikowane na Żeglarskim Kanale Sportowym OCS: https://www.youtube.com/c/OCSŻeglarskiKanałSportowy

Kibice mogą też śledzić pozycje jachtów, przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na platformie SAP Sailing pod linkiem https://tiny.pl/r6v69

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi:  www.ligazeglarska.pl

#plz #ligazeglarska #ocs

Sponsorami Głównymi Ligi są: WNM Group, Garden Space, Euvic, Nissan Odyssey, Efaflex, Miasto Szczecin i Sirocco Mobile.
Partnerem Technologicznym jest: SAP Polska
Partnerem relacji LIVE są: Vector Synergy i CDeX.
Partnerami Ligi są: Gdynia Sailing Days, FFW Communications, RS Sailing, Magic Marine, Odyssey Dealer Group, Harken, Garmin, Polski Związek Żeglarski.
Partnerem medialnym regat są Prestiż Magazyn Trójmiejski, zeglarstwo.waw.pl, Prestiż Szczeciński.

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej
 są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego, Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i YKP Szczecin.

#plz #ligazeglarska #ocs

Kontakt do organizatorów:

Maciej Cylupa

Mail: maciek@ligazeglarska.pl

Tel: 783 00 83 83
www.ligazeglarska.pl

Czytaj także: