Dominacja Onboard Sailing w III rundzie 2. Ligi

Poznańska załoga Onboard Sailing Szymona Jabłkowskiego pewnie zwyciężyła w 3 rundzie 2 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. Regaty rozegrane zostały na jeziorze Łabap z bazą w Nowym Sztynorcie. Miejsca na podium uzupełniły załogi Port Mechelinki i BSA Flota Gdynia.

12 załóg biorących udział w tegorocznych drugoligowych zmaganiach o awans do 1.Ligi rozpoczęło trzecią rundę od doskonałych warunków i aż 15 rozegranych wyścigów w sobotę. Od początku dobre tempo narzucili faworyci z Onboard na czele, wygrywając swoje pierwsze 3 wyścigi. Za ich plecami zgodnie z przewidywaniami walkę toczyły załogi Port Mechelinki, Nowego Sztynortu i YKP Warszawa prowadzoną przez utytułowanego Piotra Cichockiego.

Słabiej zaczęła załoga BSA Flota Gdynia, notując w poszczególnych wyścigach miejsca często poza top 3 i w efekcie na koniec dnia meldując się dopiero na 5 miejscu. Mechelinki z Michałem Strusińskim za sterem równo punktując i notując 4 wygrane wyścigi pewnie zajmowały 2 miejsce tuż przed spokojnie pływającą załogą YKP Warszawa. Nowy Sztynort Pawła Ejsmonta notował również regularne miejsca w czołówce i zachowując ścisły kontakt z liderami. Dobre pojedyncze wyścigi zanotowała załoga zbierająca dopiero doświadczenie w Lidze R2Sailing Team Roberta Janiszewskiego raz wygrywając, a raz zajmując drugie miejsce. Do listy zwycięzców wyścigów dołączyła tej ekipa Regatta Business Poland Adama Cychnera a KS Puchar Soliny aż dwukrotnie zameldował się w czołowej trójce. Przed niedzielnymi wyścigami, jednak układ w tabeli nie zaskakiwał wyraźnie wskazując 5 czołowych załóg do walki o cztery miejsca premiowane awansem.

Niedziela powitała wszystkich słabym wiatrem, który po wyjściu floty na wodę niestety zanikł. Pojawił się dopiero po godzinie 12, ale na tyle mocno, że komisja regatowa była w stanie rozegrać jeszcze 6 wyścigów. Doskonałą formę potwierdził Onboard bezpiecznie utrzymując prowadzenie i z przewagą aż 16 punktów wygrywając całe regaty. Doskonały finisz zaprezentowała BSA Flota Gdynia Kuby Wiedehefta zajmując miejsca 1,4,2 i 1 awansując z piątego miejsca w klasyfikacji regat na najniższy stopień podium wyprzedzając rzutem na taśmę Nowy Sztynort Jacht Klub i YKP Warszawa. Drugie miejsce utrzymuje Port Mechelinki mimo „wpadki” w ostatnim wyścigu. Najlepszy wynik w historii zanotowały załogi  KS Puchar Soliny zajmując 6 miejsce i R2 Sailing Team na miejscu 7. Zwycięska załoga Onboard Sailing popłynęła w składzie Szymon Jabłkowski, Barbara Mrozowicz, Katarzyna Harc i Oskar Rozek.

Wyniki 3 rundy 2. Ligi:

  1. Onboard Sailing                        22 pkt

  1. Port Mechelinki                        38 pkt

  1. BSA Flota Gdynia                      40 pkt

  1. Nowy Sztynort Jacht Klub         40 pkt

  1. YKP Warszawa                         42 pkt

  1. KS Puchar Soliny                      63 pkt

  1. R2 Sailing Team                        71,7pkt

  1. YKP Szczecin 2                          75 pkt

  1. Regatta Business Poland           81 pkt

  1. Hear Studio Sailing Team          85 pkt

  1. Symfonia Racing                      87 pkt

  1. AZS Poznań                              109 pkt

W rankingu przed finałową rundą, na czele 5 załóg, z których każda ma realna szanse na zajęcie jednego z 4 najwyższych miejsc premiowanych awansem do 1. Ligi na sezon 2024. Ranking 2. Ligi po 3 rundzie:

  1. Onboard Sailing                       31 pkt

  1. Port Mechelinki                        29 pkt

  1. BSA Flota Gdynia                      27 pkt

  1. YKP Warszawa                         27 pkt

  1. Jacht Klub Nowy Sztynort         25 pkt

  1. YKP Szczecin 2                          17 pkt

  1. KS Puchar Soliny                       15 pkt

  1. R2 Sailing Team                        11 pkt

  1. Symfonia Racing                       10 pkt

  1. Regatta Business Poland           10 pkt

  1. Hear Studio Sailing Team          7 pkt

  1. AZS Poznań Sailing Team          1 pkt

Przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na żywo można śledzić na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2023.sapsailing.com

Kolejne regaty Polskiej Ligi Żeglarskiej odbędą się 24 i 25 września w Sztynorcie, a będzie to 4 finałowa runda 1. Ligi. Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

Sponsorami Głównymi Ligi są: Nissan, Efaflex, Garden Space, Lavazza, Nice To Fit You i Nowy Sztynort – Osada Wolności – gospodarz regat.

Partnerami Ligi są: Odyssey Dealer Group, STBU, Winnica Turnau, Sportklub Polska, Vulcan T&C, Magic Marine, , Bryt Sails, SAP Sailing, Harken, Garmin, RS Sailing, Yetiz i Polski Związek Żeglarski.

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Kontakt do organizatorów:
Mail: info@ligazeglarska.pl
www.ligazeglarska.pl

Czytaj także: