Dziewczyny z YKP Szczecin drugie w Finale Women Sailing Champions League

Załoga YACHT KLUB POLSKI SZCZECIN dowodzona przez Agnieszka Skrzypulec wywalczyła srebrny medal w finale kobiecej Żeglarskiej Ligi Mistrzów! Regaty SAILING Champions League odbyły się w Danii, wystartowały w nich 31 załogi, w tym 4 polskie.

W finale Agnieszka Skrzypulec-Szota ponownie żeglowała w jednej załodze se swoją żeglarską partnerką Jolantą Ogar-Hill, z którą w Tokio zdobyła srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w klasie 470. Do dziewczyn dołączyły olimpijska z Tokio w klasie ILCA 6 Magdalena Kwaśna oraz Anna Brzozowska, która również ma doświadczenie w klasie ILCA.

Polska załoga w Danii rozkręcała się z wyścigu na wyścig. Pierwszy dzień ścigania był bardzo dobry w ich wykonaniu, choć musiały się trochę przystosować do łódki klasy J70, na których rozgrywane były regaty. Dziewczyny pływały na nich drugi raz w życiu. Po pierwszym dniu i dwóch wygranych wyścigach załoga YKP Szczecin była 6 w klasyfikacji generalnej.

Drugi dzień regat to bardzo równe pływanie polskiej załogi i m.in. dwa wygrane wyścigi, co dało awans na 3 miejsce w „generalce”. Ostatniego dnia udało się awansować o „oczko” wyżej i potwierdzić znakomitą dyspozycję w wyścigu finałowym.

– W wyścigu finałowym przekroczyłyśmy metę na 2 miejscu, co potwierdziło naszą ostateczna pozycję w stawce. Zaskoczyła nas kontrowersyjna decyzja sędziów na ostatniej górnej boji, która powinna się skończyć karą dla łódki, która ten wyścig wygrała, a nam otwierając drzwi do końcowego zwycięstwa. Tak czy inaczej, jesteśmy bardzo zadowolone z całych zawodów. Był to nasz drugi start na klasie J70, przez całe regaty prezentowałyśmy równą formę, a na podium rozdzieliliśmy niemieckie załogi, które są zdecydowanie bardziej opływane na tego typu łódkach – mówi Agnieszka Skrzypulec.

Żeglarską Ligę Mistrzów wygrała załoga Hamburger Segel Club. Miejsca pozostałych polskich załóg: