Dziewczyny z YKP Szczecin drugie w Finale Women Sailing Champions League

20 września, 2023

Załoga YACHT KLUB POLSKI SZCZECIN dowodzona przez Agnieszka Skrzypulec wywalczyła srebrny

🥈

medal w finale kobiecej Żeglarskiej Ligi Mistrzów! Regaty SAILING Champions League odbyły się w Danii, wystartowały w nich 31 załogi, w tym 4 polskie.

W finale Agnieszka Skrzypulec-Szota ponownie żeglowała w jednej załodze se swoją żeglarską partnerką Jolantą Ogar-Hill, z którą w Tokio zdobyła srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w klasie 470. Do dziewczyn dołączyły olimpijska z Tokio w klasie ILCA 6 Magdalena Kwaśna oraz Anna Brzozowska, która również ma doświadczenie w klasie ILCA.

Polska załoga w Danii rozkręcała się z wyścigu na wyścig. Pierwszy dzień ścigania był bardzo dobry w ich wykonaniu, choć musiały się trochę przystosować do łódki klasy J70, na których rozgrywane były regaty. Dziewczyny pływały na nich drugi raz w życiu. Po pierwszym dniu i dwóch wygranych wyścigach załoga YKP Szczecin była 6 w klasyfikacji generalnej.

Drugi dzień regat to bardzo równe pływanie polskiej załogi i m.in. dwa wygrane wyścigi, co dało awans na 3 miejsce w „generalce”. Ostatniego dnia udało się awansować o „oczko” wyżej i potwierdzić znakomitą dyspozycję w wyścigu finałowym.

– W wyścigu finałowym przekroczyłyśmy metę na 2 miejscu, co potwierdziło naszą ostateczna pozycję w stawce. Zaskoczyła nas kontrowersyjna decyzja sędziów na ostatniej górnej boji, która powinna się skończyć karą dla łódki, która ten wyścig wygrała, a nam otwierając drzwi do końcowego zwycięstwa. Tak czy inaczej, jesteśmy bardzo zadowolone z całych zawodów. Był to nasz drugi start na klasie J70, przez całe regaty prezentowałyśmy równą formę, a na podium rozdzieliliśmy niemieckie załogi, które są zdecydowanie bardziej opływane na tego typu łódkach – mówi Agnieszka Skrzypulec.

Żeglarską Ligę Mistrzów wygrała załoga Hamburger Segel Club. Miejsca pozostałych polskich załóg:

1️⃣2️⃣Sztorm Grupa

1️⃣7️⃣ – KS Iskra Amw

2️⃣5️⃣Mowi Women Sailing Team / Jachtklub Stoczni Gdańskiej

Gratulujemy!

ZOBACZ CO CIĘ OMINĘŁO

Zapisy na sezon 2024 do 6 listopada!

1 listopada, 2023
Polska Liga Żeglarska rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do startu w sezonie 2024. Jednocześnie ogłoszono kalendarz regat dla Ekstraklasy i 1 Ligi. Termin wstępnych zgłoszeń mija 6 listopada.
CZYTAJ WIĘCEJ

Onboard Sailing Poznań, Port Mechelinki oraz BSA Flota Gdynia awansują do 1. Ligi. KS Marina Niesulice wygrywa finał Lig Regionalnych

17 października, 2023
Onboard Sailing Poznań, Port Mechelinki oraz BSA Flota Gdynia awansują do 1. Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej . W dniach 14-15.10.2023 na wodach jeziorach Sztynorckiego oraz Dargin rozegrany został ostatni etap tegorocznie Polskiej Ligi Żeglarskiej. W podwójnych regatach – IV rudzie 2. Ligi PLŻ oraz Finale Lig Regionalnych udział wzięło łącznie 19 zespołów na 17 jachtach. […]
CZYTAJ WIĘCEJ

PG Racing wygrywa w Sztynorcie, a Yacht Club Gdańsk Mistrzem Polski!

9 października, 2023
Załoga AZS Politechniki Gdańskiej pod wodza Patryka Kosmalskiego niespodziewanie, ale pewnie wygrała ostatnią rundę Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej rozegraną w Sztynorcie. Regaty miały dramatyczny przebieg, ale liderzy rankingu Yacht Club Gdańsk zdołali obronić prowadzenie i zdobyli tytuł Klubowego Mistrza Polski Polskiego Związku Żeglarskiego!
CZYTAJ WIĘCEJ
Partnerzy i sponsorzy
Sponsorzy główni
Partnerzy
Partner technologiczny