Liga żeglarska powraca na Śląsk!

Rybnik, 23.05.2024

Informacja prasowa

Po latach przerwy żeglarstwo ligowe powraca na Śląsk. W dniach 25-26 maja w Rybniku odbędzie się pierwsza runda Śląskiej Ligi Żeglarskiej. 8 załóg zmierzy się na 4 jachtach klasy RS21 w walce o awans do Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Dynamiczny wzrost popularności żeglarstwa ligowego umożliwił nie tylko rywalizację na poziomie ogólnopolskim, ale też utworzenie lig regionalnych. Śląska Liga Żeglarska jest najmłodszą z nich. Trójmiejska i Warszawska istnieją od kilku sezonów, dla Wielkopolskiej to drugi rok istnienia, a Mazurska debiutowała w kwietniu. Zawodnicy we wszystkich tych ligach powalczą o awans do Polskiej Ligi Żeglarskiej, która składa się z dwóch poziomów rozgrywek – Ekstraklasy i 1 Ligi.

Na akwen Śląskiej Ligi Żeglarskiej zostało wybrane Jezioro Rybnickie. W dniach 25-26 maja osiem załóg powalczy o punkty do klasyfikacji generalnej. Kolejne rundy odbędą się w sierpniu i wrześniu, a na koniec sezonu trzy najlepsze załogi wywalczą awans na poziom krajowy.

Bazą regat będzie Ośrodek Stodoły usytuowany tuż nad brzegiem Jeziora Rybnickiego. Regaty ligowe składają się z serii krótkich, dynamicznych wyścigów na trasie zlokalizowanej blisko brzegu, więc będzie można podziwiać rywalizację z bliska. Załogi będą ścigać się na jachtach klasy RS21, które są zapewnione i ustawione przez organizatora, co wyklucza czynnik techniczny. O wynikach decydują jedynie sportowe umiejętności załóg.

Terminarz:
1. runda – 25-26 maja
2. runda – 17-18 sierpnia
3. runda – 28-29 września

Wyścigi odbywają się w soboty w godzinach 10-18 i w niedziele w godzinach 10-16.

Lista startowa:

  1. Profi Sailing Regatta Sea Cup Team
  2. Halny Racing Team
  3. Fujitsu Sailing Team
  4. Zefir-Drakkar Poraj
  5. Łodziaki
  6. Yacht Club Rzeszów
  7. KŻ Horn Kraków
  8. Wind Hero

Partnerzy ŚLŻ:
Solbud
Yellow Bird Agency
Mercedes-Benz Duda-Cars
Szopeneria
Texet

Organizatorem Śląskiej Ligi Żeglarskiej jest Stowarzyszenie Żeglarskie Onboard Sailing.

Przebieg regat będzie relacjonowany na facebookowym profilu ŚLŻ:
https://www.facebook.com/slaska.liga.zeglarska

#slaska #ligazeglarska #slz #plz #zeglarstwostadionowe #onboard #rs21

Kontakt do organizatora:
Szymon Jabłkowski
+48 511992332
s.jablkowski@onboardsailing.pl

Czytaj także: