Temperatura rośnie!

Temperatura rośnie przed trzecią, przedostatnią rundą Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. W najbliższy weekend 12 klubów walczyć będzie o kolejne punkty do rankingu. Na czele tabeli znajduje się YKP Gdynia przed Yacht Club Gdańsk i KS Iskra Gdynia. 

15 i 16 sierpnia przy sopockim molo odbędą się kolejne wyścigi Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej.  Planowanych jest rozegranie maksymalnie 30 wyścigów, które mogą zdecydować o tym które załogi będą się liczyć w walce o medale, a które będą zmuszone do bronienia się przed spadkiem do 1 Ligi. Stawka jest bardzo wyrównana, poziom rywalizacji wysoki, więc kilka załóg poszukuje wzmocnień w drugiej, decydującej części sezonu.

Najciekawsza zmiana nastąpi w Pogoni Szczecin, która po 2 rundach zajmuje 8 miejsce, dużo poniżej planu i zeszłorocznych wyników. Klub pozyskał znanego polskiej publiczności żeglarza meczowego i flotowego Davida Chapmana z Australii. David w zeszłym roku w barwach Royal Sydney Yacht Squadron wygrał finał Żeglarskiej Ligi Mistrzów. Na pewno będzie bardzo interesujące, jak poradzi sobie z polską czołówką na nieznanych sobie jachtach Delphia24. Równie ciekawa zmiana, to start najlepszego polskiego sternika w rankingu meczowego Pucharu Świata Patryka Zbroi w barwach UKS Albatros Wolin. Wolin po awansie do Ekstraklasy i stracie swojego etatowego sternika (Damian Jaskulski), w pierwszych dwóch rundach zajął ostatnie miejsca i stoi przed widmem powrotu do 1 Ligi. Patryk będzie miał trudne zadanie, wyprowadzić Wolin ze strefy spadkowej, co w przypadku nowej dla niego załogi będzie dodatkowo utrudnione.

Regaty wzorem poprzednich, na pewno będą bardzo wyrównane, a o końcowym układzie tabeli decydować będą ostatnie wyścigi. 

Klasyfikacja generalna Ekstraklasy po 2 rundach:

 1. YKP – Yacht Klub Polski Gdynia – 23 pkt
 2. YCG – Yacht Club Gdańsk – 21 pkt
 3. ISK – KS Iskra AMW Gdynia – 19 pkt
 4. GIZ –  Giżycka Grupa Regatowa – 19 pkt
 5. OKZ – Olsztyński Klub Żeglarski – 14 pkt
 6. LEG – Legia Warszawa – 12 pkt
 7. SZT – Sztorm Grupa Warszawa – 12 pkt
 8. POG – SEJK Pogoń Szczecin – 11 pkt
 9. 77R – 77Racing Gdańsk – 8 pkt
 10. DZY – Dżygit Białystok – 7 pkt
 11. YCS – Yacht Club Sopot – 6 pkt
 12. WOL – UKS Albatros Wolin – 4 pkt

Regaty będą transmitowane na żywo w internecie przez znany z zeszłorocznych regat duet Zuzanna Czuryło – Maciek Cylupa. Relacje video z wyścigów z komentarzem i wywiady z zawodnikami są dostępne na profilu facebook’owym Polskiej Ligi Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/

System SAP Sailing umożliwa śledzenie pozycji jachtów, każdego wyścigu i wyników regat, a dostępny jest pod linkiem: https://polishleague2020.sapsailing.com

Filmy podsumowujące regaty, studia przed i po regatowe oraz analizy taktyczne publikowane są na kanale Youtube http://www.youtube.com/c/PolskaLigaŻeglarska

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi:  www.ligazeglarska.pl

Partnerami Głównymi regat są: Pomorze Zachodnie, Sail Szczecin, Szczecin 2050 Floating Garden, Asmag i Tisane.

Partnerami regat są: Harken Polska, Odyssey Dealer Group, Garmin Polska, Polski Związek Żeglarski, Wodoaktywni.com, portal zeglarski.info i GSC Yachting.

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i GSC Yachting w Sopocie.

Kontakt do organizatorów:

Maciej Cylupa

Mail: maciek@ligazeglarska.pl

Tel: 783 00 83 83
www.ligazeglarska.pl

Czytaj także: