Zacięta rywalizacja w Śląskiej Lidze Żeglarskiej

Załoga Yacht Clubu Rzeszów zwyciężyła w pierwszej rundzie Śląskiej Ligi Żeglarskiej. O tryumf musiała walczyć do ostatniego wyścigu. KŻ Horn Kraków stracił do zwycięzców zaledwie punkt a Zefir-Drakkar z Poraja dwa punkty.

Żeglarstwo ligowe powróciło na Śląsk po latach przerwy. W Rybniku rozegrano pierwszą rundę Śląskiej Ligi Żeglarskiej, w której wystartowało 8 załóg z całej Polski ścigając się na jachtach klasy RS21. W trudnych warunkach, przy słabym i zmiennym wietrze oraz przechodzących burzach Komisja Regatowa rozegrała 12 wyścigów.

Prognozy zapowiadały trudny weekend. Zawodnicy i kibice wątpili w to czy pogoda pozwoli na rozegranie jakichkolwiek startów. Sobota rozpoczęła się od zmiennego, ale stabilnego w sile wiatru. Fenomenalnie rozpoczęła rywalizację załoga Fujitsu Sailing Team, która wygrała dwa pierwsze wyścigi. Tuż za ich plecami, z jednopunktową stratą, znajdowały się załogi KŻ Horn Kraków oraz Yacht Clubu Rzeszów. W połowie dnia rywalizację przerwała burza. Po powrocie na akwen Fujitsu zaliczyło słabszy wyścig oddając prowadzenie rzeszowskiej załodze Radka Zawady. Rozkręcała się też załoga Zefir-Drakkar Poraj, która zwyciężyła w ostatnim wyścigu dnia.

W niedzielę przy bardzo zmiennym wietrze z mocnej strony pokazała się załoga Profi Sailing Regatta Sea Cup Team wygrywając swój pierwszy wyścig w Lidze. Świetną passę kontynuował Maciej Brymora sternik załogi z Poraja. Zacięta rywalizacja trwała też w dolnej części tabeli, gdzie załogi Łodziaków, Wind Hero i Halny Racing Team dzieliły pojedyncze punkty.

O zwycięstwie zadecydowała ostatnia seria wyścigów. Paweł Kanafek z załogą, reprezentujący Horn Kraków wygrali swój wyścig nakładając dużą presję na rzeszowską załogę. Zawada potrzebował zwycięstwa, żeby obronić pozycję lidera. Prowadził od startu do mety i pewnie zwyciężył przypieczętowując złote medale. Zefir-Drakkar Poraj ukończył wyścig na drugim miejscu spychając z podium Fujitsu i zdobywając brąz.

Kolejne rundy Śląskiej Ligi Żeglarskiej zostaną rozegrane w sierpniu i wrześniu, a trzy najlepsze załogi z klasyfikacji generalnej wywalczą sobie prawo startu w Polskiej Lidze Żeglarskiej.

Wyniki 1. rundy Śląskiej Ligi Żeglarskiej:

  1. Yacht Club Rzeszów – 9 pkt
  2. KŻ Horn Kraków – 10 pkt
  3. Zefir-Drakkar Poraj – 11 pkt
  4. Fujitsu Sailing Team – 14 pkt
  5. Profi Sailing Regatta Sea Cup Team – 15 pkt
  6. Halny Racing Team – 19 pkt
  7. Wind Hero – 20 pkt
  8. Łodziaki – 23 pkt


Partnerzy ŚLŻ
:
Solbud
Yellow Bird Agency
Mercedes-Benz Duda-Cars
Szopeneria
Texet

Organizatorem Śląskiej Ligi Żeglarskiej jest Stowarzyszenie Żeglarskie Onboard Sailing.

Przebieg regat był relacjonowany na facebookowym profilu ŚLŻ:
https://www.facebook.com/slaska.liga.zeglarska

#slaska #ligazeglarska #slz #plz #zeglarstwostadionowe #onboard #rs21

Kontakt do organizatora:
Szymon Jabłkowski
+48 511992332
s.jablkowski@onboardsailing.pl

(fot. Gwidon Libera/ŚLŻ)

Czytaj także: