Finał Ekstraklasy w ten weekend!

W sobotę i niedzielę w Szczecinie odbędzie się czwarta, finałowa runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. Na czele rankingu z równą ilością punktów znajdują się zespoły Giżyckiej Grupy Regatowej i Jeziorak Yacht Clubu wyprzedzając Legie Warszawa o 2 pkt. Regaty odbędą się na jeziorze Dąbie Małe z bazą w Centrum Żeglarskim w Szczecinie.

Po rozegraniu 3 rund, 6 dniach wyścigów i 82 wyścigów, wszystko w Szczecinie zaczyna się od nowa. Dwa kluby z Giżycka i Iławy mają identyczną liczbę punktów i największe szanse na wygranie ligi i zdobycie tytułu Klubowego Mistrza Polski PZŻ. Ale tuż za nimi po raptem ze stratą 2 punktów plasuje się Legia Warszawa, która również ma spore szanse na końcowy sukces. Pozostałe kluby z czołówki mają już większe straty ale, jak pokazały ostanie regaty w Świnoujściu, kolejność na mecie nie jest pewna do ostatniego wyścigu i wszystko jest możliwe.

Na dole tabeli, trwa walka o utrzymanie się w Ekstraklasie na sezon 2020. Przed spadkiem do 1 ligi bronią się obie załogi Odyssey Sailing Club i Yacht Club Sopot. Kolejne załogi, JKM Gryf Gdynia i Dżygit Białystok mają 4-6 punktów przewagi ale musza być ostrożne, aby nie dać się zepchnąć do strefy spadkowej. Z Ekstraklasą pożegnają się 3 ostatnie załogi w rankingu.

Aktualny ranking Ekstraklasy po 3 rundach:

 1. Giżycka Grupa Regatowa – 31 pkt
 2. Jeziorak Yacht Club Iława – 31 pkt
 3. Legia Warszawa – 29 pkt
 4. Olsztyński Klub Żeglarski – 26 pkt
 5. SEJK Pogoń Szczecin – 24 pkt
 6. KS Iskra AMW Gdynia – 23 pkt
 7. Sztorm Grupa Warszawa – 22 pkt
 8. PŻKZ Dżygit Białystok – 14 pkt
 9. JKM Gryf Gdynia – 12 pkt
 10. Yacht Club Sopot – 8 pkt
 11. Odyssey Sailing Club Warszawa – 7 pkt
 12. Odyssey Sailing Club Warszawa2 – 7 pkt

Regaty transmitowane będą na żywo.

Relacje video z komentarzem z wody, wywiady i studia regatowe są dostępne na profilu facebook’owym Polskiej Ligi Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/

System SAP Sailing umozliwia śledzenie pozycji jachtów, każdego wyścigu i wyników regat, a dostępny jest pod tym linkiem: https://polishleague2019.sapsailing.com

Filmy podsumowujące regaty oraz studia przed i po regatowe publikowane będą na kanale Youtube https://tiny.pl/t5r1z

Wszystkie informacje i linki będzie też można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi:  www.ligazeglarska.pl

Organizatorami NostriMaris Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego.

Partnerem Głównym regat jest NostriMaris – to zespół działań informacyjno-promocyjnych projektu pod nazwą „Budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających” realizowanego przez Urząd Morski w Szczecinie w ramach POIiŚ 2014-2020, współfinasowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa żeglugi i wzrost konkurencyjności polskich portów.

Partnerami technologicznymi regat są:  SAP Polska, Hewlett Packard i Petrosoft.pl

Partnerami regat są: Pomorze Zachodnie, Sail Szczecin, Miasto Świnoujście, Marina Trzebież, Musto – Kees International Polska, Lotto, Polski Związek Żeglarski oraz Harken Polska, AVA Marine, Teknos-Oliva, Magazyn Żagle, W Ślizgu i portal zeglarski.info

Baza regat: Centrum Żeglarskie, Szczecin, Przestrzenna 19-21.

Czytaj także: